Když přemýšlíme o tom, jak se formuje náš okolní svět, je důležité si uvědomit: mnoho prvků a řešení inkluzivního designu v reálném životě vzniklo právě díky aktivnímu působení společnosti v prostředí. Schodišťové zábradlí, výtahy, přizpůsobená místa v dopravě - všechno toto je výsledkem nejen technického pokroku, ale i potřeb skutečných lidí.
Podobně, v oblasti digitálních technologií také existuje naléhavá potřeba adaptace a inkluzivity. Avšak vývojáři a výzkumníci často narazí na omezení, pokud nemají dostatek informací o skutečných zkušenostech s používáním těchto technologií ze strany všech věkových skupin.
Generace baby boomers, s obrovským životním zkušeností, musí a bude aktivními hráči v tomto procesu. Vaše potřeby, preference a možné problémy se stávají katalyzátory pro vytvoření nových, pohodlnějších a přístupnějších digitálních produktů.
Tím pádem, aktivní interakce s technologiemi a poskytování zpětné vazby nejen zlepší virtuální svět pro generaci baby boomers, ale také přispějí k vytváření inkluzivního digitálního prostoru pro všechny uživatele, bez ohledu na jejich věk.